top of page
mtinkar
2gms1
parjn
pmsper3
paris5
gmsper5
paris1
par1
gmsper6
3glmse
gmspar
gmsjn9
2gms2
paris2
yuzsuz kdn
gmsper7
paris5

“LABYRINTHE”

"Labyrinthe" Disiplinlerarasi Karma Sanat Sergisinin projelendirmesini ve küratörlüğünü üstlenen Jeyan N. Bekar, organizasyonun sorumluluklarını, Ressam Pervin Özen ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etmiştir. İki sanatçı
"Labirent Sanat Projeleri ve Organizasyonu" adı ile atölye çalışmalarına devam etmeyi ve projelerinin çaplarını büyüterek ses getirecek etkinliklerigerçekleştirebilmeyi hedeflemişlerdir. Sosyal sorumluluk proje ortaklığında uluslararası kapsamda tüm sanatsever ve sanatçıları buluşturan daha büyük projelere imza atmak istediklerini de belirtmişlerdir.
Labyrinthe Disiplinlerarası Sanat Sergisine” eserleri ile katılan sanatçılar alfabetik olarak aşağıda yer almıştır:


Onur konugumuz NİNO VARON ve,


AYDAN UĞUR ÜNAL, AYSEL KUL, AYŞE DELİER, BELGİN ATALAY, BANU ÇEKMEZ, ESİN ATEŞAĞAOĞLU, ESEN ELDEROĞLU ÜNERİ, ESİN ARTUNEMEL, ARTUN BÜYÜKKALAY, GÜLER DİKME, GÜL YENGİN, HAYRİYE KURAN, METİN KAR, NERMİN KAMIŞOĞLU, NESRİN BAL, NERGİS ORHON SOYDANER, OYA ŞENER, ÖZLEM BAYRAM, PERVİN ÖZEN, SİBEL TALAS, SEMAHAT ÇİN, ŞENAY SÖNMEZ, UFUK ŞENSES, YASEMİN ZANBAK, ZEHRA ZERRİN BAYRAK 

Sergi sanatçıları ve organizasyon yöneticileri, Fransa’nın başkenti Paris şehrinde, “Centre Culturel D’Anatolie” Sanat Galerisinde, “5-29 Kasım 2015” tarih aralığında Gezici Sanat Projelendirmesi’ nin ilk durağında Yüksek Mimar, Armand Berberian’ ın koordinasyonu ve ev sahipliğinde sergilerini gerçekleştirecek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtmişlerdir.

Serginin küratörü Jeyan N. Bekar, “Labyrinthe” sergisinin konsept açıklamasını: Her sanatçı, kendi labirenti içerisinde değişik yorum ve biçim sergilemiş olsa da çıkışında “Sanat” olan bir hedefe doğru ayrı yollardan ilerlemektedir. Sanatçılarımızı bir araya getirirken disiplinlerdeki farklı kurguları kendi özgün biçim ve yorumları ile birleştirmeyi, çok büyük bir labirent olarak çıkışa taşınmalarında ve “Sanat” kapısında buluşturmada kendisinin aracı olarak görev üstlenmiş olduğunu belirtmiştir.

“Labyrinthe” Disiplinlerarası Sanat Sergisinin onur konuğu Sayın Nino Varon, eserlerinin gelirinin büyük bir bölümünü bağış olarak MS Hasta Bakımı Eğitim Seminerlerinde kullanılması için organizasyon yöneticilerine bırakacağını açıklamıştır. Paris sergisinin hemen devamında İstanbul’ da ayrı disiplinden 75 sanatçıyı ve çok sayıda sanatseveri bir araya getirmesi beklenen, “GÜLüMSe” Sanat Sergisinin ilk adımına da sanatçı öncü olmuştur.

Müzik Prodüktörü ve konusunda gerçek bir fenomen olan sanatçımız, renk ve çizgilerindeki ahenk ile müziğinin resmini çizmiş olmaktan duymuş olduğu mutluluğu da dile getirmiştir. MS Hastalığı gibi görmezden gelinen ciddi bir konuya duyarlılık gösterilmesini hedefleyen bu projeye, sanatçı görselleri ve yorumları ile her zaman destek vermeye hazır olduğunu da belirtmiştir.

Organizasyonun yöneticileri, İzmir, Adana, Antalya şehirlerinde sanat projeleri kapsamında ön sanat komiteleri kurmuş olmaktan duydukları mutluluğu da sözlerine ilave etmişlerdir.

Ressam ve Heykeltraş Sanatci Jeyan N. Bekar ve Ressam Pervin Özen beraberliği olan "Labirent Sanat Projeleri ve Organizasyonu" çalışmalarını; sosyal sorumluluk sanat projesi kapsamında etkinlikler zinciri olarak hayata geçirmeyi hedeflemiştir. Her projeyi kendi içinde kar amacı yerine, gönüllülük esasına dayalı interaktif çalışmalar zinciri oluşturacak şekilde çoğaltarak, evrensel yarara dönüştürebilmeyi amaçladıklarını belirten iki sanatçı projelerini imkanları boyutunda yurt dışına taşımaktan duyacakları mutluluğuda dile getirmişlerdir.

bottom of page