top of page

JeyanART COLLECTIVE Katılım Şartları

6 Eylül 2018
Kaliforniya, ABD

   Sevgili sanatçı dostlarımız,

Öncelikle, "JeyanART Collective" adı altında kurmuş olduğumuz Sanatçı Kollektifimize üye olarak katıldığınız için hepinize teşekkür ederiz.

JeyanART Collective sanatçılar topluluğu için bir araya getirdiğimiz KAPALI grup FACEBOOK sayfamızı beğeni yaparak destek vermiş olduğunuz için çok teşekkür ederiz.. 2018’in Kasım ayı içinde topluluğumuza katılım başvuru şartları grup üyelerimizle paylaşılmış servisler listesi açıklanmış ve aday sanatçılardan eser ornekleri toplanarak ilk adımda kuruluşumuz sosyal medyadan takip edilebilir hale getirilmiştir. Yeni katılımcılarımızın sayfamıza göstermiş olduğu ilgi ve destek için çok teşekkür ederiz.

2018 Mayıs atından beri kuruluşumuzdan bu yana geçen 7 ay içinde grubumuz 600 üzerinde üye sayısına ulaşmış olup, ön elemelerden sonra bugün yetenekliler sayımız 320 civarında dondurulmuş prestijli sanatçı ilavelerimiz ilebüyümeye devam etmekiş olmaktan gururluyuz.   ASİL üyeler grubumuza dahil olduğunuz için hepinizi kutluyoruz. Seçkin üyelerimize bu güne kadar göstermiş oldukları yoğun ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyor, tüm katılımcılara bizler ile birlikte uzun dönemde verimli beraberlikler ve başarılı çalışmalar diliyoruz.

1.    Bu yazışmayla birlikte sosyal medya Facebook grubumuzun statüsü "özel"den (closed group) konumuna çevrilerek ve kamuya kapatılmış olduğu için yeni üyelerimizin katılım için bize mesaj veya telefon ile ulaşmaları zorunluluktur. Sayfalarımız sosyal medyayı doğru ethic anlayışında SANAT paylaşımlarına açık bir sayfa olarak, Sayın Ahmet Mert tarafından bugüne kadar sorunsuz çalıştırılmıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz. Kurulumundan itibaren sayfamız sadece gruba dahil olan "kolektif adayı" üyeler ile özel yazışma ve paylaşım amacına uygun olarak düzenlenmiştir. Sayfa yöneticimizin seçimleri doğrultusunda bütün arkadaşlarımı bu sayfaya desteklerini bekleriz. İleti ve önerileriniz bizim için çok değerlidir.

     Not: Bu duyuruyla ilgili tüm olası sorularınızı projemizin kurucu Sanat Direktörü ve Küratörü olan Jeyan Necla                  BEKAR'a telefon yoluyla iletebilirsiniz.

              Jeyan Necla BEKAR'ın ABD'de ulaşılabileceğiniz

              Whatsapp numarası   +90 539 916 4929 ve

              e-mail adresi ise art.jeyan@gmail.com dur.

             

             Ayrica İstanbul’da daimi temas noktamız  Ahmet MERT’dir. 
             Kendisine ulaşılabileceğiniz cep telefon numarası +90 (555) 320-3911 ve 
             e-mail adresi mertahmet2@gmail.com dir.

2.     Bu yazışmanın akabinde grubumuz "özel" (closed group) olacak, yani genel Facebook kullanıcısı kamuya kapanacaktır. Sadece nitelikli yeni üye adayları, bizden çıkışlı davet ile veya sizlerin tavsiyeleriniz ile kolektif gurubumuza katılım başvurusunda bulunabileceklerdir.

3.     Grubumuzaa dahil olan kolektif adayı yedek üyeler (Asil Üye'liğe geçişle ilgili bilgiler aşağıda), kolektifimize üye olmak isteyenler yeni adaylar önerebilirler/tavsiye edebilirler. Ancak önerilen adayların kabulü "Üyelik Komisyonu"muzca önce önerilen adayın yeterliliği tespit edildikten sonra onaylanmış oacaktır.

4.     Asil Üyelik seneden seneye yenilenecektir. Asil Üyelik Kasım 2018'de başlatılmıştır. Asil Üyelik, sonraki senelerde 2023'e kadar US $ 50 olarak alınacaktır. Her senenin 1 Ocak tarihinde yeniden düzenlenecektir.

5.     Grubumuza dahil olan yedek üyelerin aşağıdaki listed yer alan koşulları bize e-mail ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bu amaçla kullanacağınız e-mail adresimiz art.jeyan@gmail.com ve mertahmet2@gmail.com dur.

         a.     Biyografiniz (Doğduğunuz/yaşadığınız şehir ve memleketler, eğitiminiz, kısa sanat geçmişiniz, sanat dışında uğraşlarınız, esas mesleğiniz)

         b.     Açık adresiniz, telefon numaranız ve e-mail adresiniz. Eğer varsa, web sitesi adresiniz.

         c.     Birkaç cümleyle sanat felsefeniz ve sanatsal açıdan en güçlü hissettiğiniz yönleriniz.

         d.     Birkaç cümleyle kendi beceri ve deneyim seviyenizi değerlendirmeniz.

         e.     Profesyonel mi yoksa amatör sanatçı mısınız? Zamanınızın ne kadarını sanata ayırıyorsunuz? Yaşamınızı sanat icra ederek mi kazanıyorsunuz?

         f.     Kısa sanat geçmişiniz. Kaç senedir sanat icra etmektesiniz? Hangi disiplinlerde ve hangi medyumlar üzerinde çalışıyorsunuz? ("Eğer varsa" karma ve solo sergilerinizin kısa özeti, uluslararası sergi katılımlarınız, ödülleriniz, sertifikalarınız, sanat atölyesi etkinlikleriniz, eğitmenlik geçmişiniz)

         g.     Kendi kanaatinizce yeteneklerinizi en iyi şekilde temsil eden en az ON (10) veya arzu ederseniz daha fazla eserinizin orta büyüklükte elektronik kopyası (jpg, gif, png, psd formatlarında, detaylar, renkler aslına uygun şekilde, belirgin biçimde seçilebilir olmalı)

6.     Gerekli bilgileri ve eserlerinin elektronik kopyalarını bizimle paylaşamamış olanların, 2019-2023 yılları arasında (Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümüne kadarki 5 yıl) üye sanatçılarımızın yapıtlarını ABD pazarında sanatçılara makul bir küratörlük ücreti dışında maddi bir külfet getirmeksizin sergilemek ve satmak amacıyla kurmuş olduğumuz JeyanART Collective'imize katılımla ilgilenmedikleri var sayılacaktır. Bu durumda, davetimizi olumlu veya olumsuz cevaplamamış yedek grup üyeleri grubumuzdan çıkarılacaktır.

7.     Sizin başvurunuzla birlikte paylaşacağınız bilgiler ve eserlerinizin elektronik kopyaları, Üyelik Komisyonu’muzca incelenecek, ve asil üyeliğe nitelikli bulunan sanatçılar Asil Üye olarak JeyanART Collective'e resmi katılıma davet edileceklerdir.

8.     Asil Üye'liğe seçilen sanatçılara gönderilecek "Kolektife Katılım" davet duyuruları seçilmiş üyelerle e-mail kanalıyla paylaşılacaktır. İlk aşamada Asil Üye'liğe seçilmemiş Facebook grubu yedek üyelerimiz de aynı tarihte bilgilendirileceklerdir.

9.     "Üyelik Komisyonu"muzca Asil Üye'liğe davet edilmemiş olan sanatçılar 5. madde' de gerekli gördüğümüz başvuru bilgilerini ve eser örneklerini bizim ile paylaştıysalar, Yedek Üye olarak grubumuzda kalabilecekler ve çalışmalarımızı bizzat takip edebileceklerdir.

10.     JeyanART Collective Asil Üye'liği yıllık aidata tabidir. Asil Üyelerin yıllık aidatı US $ 50'dır. Yedek Üye'lik ise yeni bir karara kadar ücretsizdir.

11.     Grubumuz içinden sadece "Üyelik Komisyonu"muzca Asil Üye'liğe uygun bulunan sanatçılar aidat ödeyerek aramıza katılımcı olacaklardır. 

12.     Üyelik aidatları ABD Doları olarak Türkiye'deki döviz hesabımıza yatırılacak veya Western Union aracılığı ile transfer edilecektir. Hesap bilgileri sadece kabul görmüş sanatçılar ile e-mail yolu ile paylaşılacaktır. Asil Üye'liğe seçilerek davet edilen sanatçıların aidatlarını en geç iki ay içinde Türkiye'deki döviz hesabımıza yatırmaları gerekmektedir.

13.     Takip eden 2020, 2021, 2022 ve 2023 seneleri için kollektife üyelik aidatı US $ 50 aylık olarak tespit edilmiştir. Aidatlar, her ayın ilk haftası Türkiye'deki döviz hesabımıza yatırılmış olacaktır.

14.     JeyanART Collective Asil Üye'liğinin siz sanatçılara sağlayacağı faydalar, ve kabul görmüş üyeliğiniz ile birlikte faydalanabileceğiniz maddi ve destekleyici hizmetlerimiz yenilendikçe sayfamız güncellenerek sizzler ile paylaşım yapılacaktır.

Tekrar "JeyanArt, JeyanArt Collective" Facebook grubumuza yedek üye olarak katıldığınız için hepinize teşekkür eder, tüm katılımcılara uzun dönemli verimli birliktelik ve başarılarla dolu çalışmalar dileriz.

          Saygı ve sevgilerimizle,
US Koordinatörü: Dennis Ömer AYTEKIN 
+1 (714) 841-3932

TR Koodinatörü: Ahmet Mert 
+90 555 320 3911

          JeyanART Collective, California Liaison
          http://www.jeyanART.com
          art.jeyan@gmail.com

bottom of page