top of page
mesa1
Lrc1
mesa
uasb
Mesaartcntr
FA-header
Header-Art-Rental-Sales-Art-Sale
Fancy-Mesa-College-Interior-Design-R44-A
SanDiegoMesaCollegelogo
IMG-20181003-WA0001

Kaliforniya da Türk Sanatçılarımızın Disiplinler arası ve Fotoğraf Sanat Sergisi DUYURUSUDUR!

 

Turkish Arts Projects Uluslar arası Aktivist Sanatçılar Birliği UASB ve JeyanART Collective in konsensüs bir çalışma projesidir. Türk Sanatçılarımızın destekleri ile Cumhuriyet Bayramı mızı Kaliforniya eyaletinin San Diego şehrinde kutlamak adına hazırlanmıştır. Kapsamlı olarak hazırlanmış etkinlik programında  Edebiyat, Film, Müzik ve Dans yer alacaktır.

 

Tüm disiplinleri kapsayan Sanat Sergisi ile SAN DIEGO MESA COLLEGE Sanat Galerisi ve Kütüphanesini sergileme alanları olarak kullanılması planlanmıştır. Poje katılımcılarımızı  25th ile 29th Ekim, 2019 tarih aralığında Cumhuriyet bayramımızı vals ve sanatçılarımızın sanat esintisi içinde kutlayacaktır.

 

Yurt dışında yaşayan yurttaşlarımızın her yıl özlemle bekledikledikleri Cumhuriyet Bayramı kutlamasına, Amerikalı yurttaşlarımıza ve diğer halk kitlelerine ulaştırmayı hedef alan projemizi edebiyat ve sanat programı olarak hazırladık. Bu anlamlı günde ülkemizin kültür değerlerine eser ve emekleriyle sahip çıkarak Türkiye nin sesini öteye ulaştıran tüm sanatçı arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

PROGRAM AKIŞ TABLOSU

The Mesa College Learning Research Center-LRC Programı: (Ekim 25th  – 29th)

 • Türk Fotoğraf Sanatçılarımızın Sergisi

 • Türk Yazar ve Şairlerimizin söyleşi ve imza günü

 • Belgesel Film Gösterimi ve söyleşiler

 • Türk Yazarımız Tülay Pırlant ın Rüzgarlı Şehir kitabının senaryosunu oluşturduğu Broken Angel film gösterimi ve söyleşisi

 • Türk Kareograf Vedat Gürsoylu denetiminde dans gösterisi

 

The Mesa College Learning Research Center-LRC

Türk Fotoğrafçılar Sanat Sergisi:

Jüri seçimi eserlerden oluşacak ödüllü sergileme diğer disiplinlerle birarada (Ekim 25th  – 29h ) tarih aralığında sergilenecektir.

Galeri Pazar günü hariç hergün açıktır.

Kütüphane hafta içi hergün  07:30 öe and 22:00 ös

                                             08:30 öe and 16:00 ös Cumartesi,

Etkinlik takvimi aşağıda yer almaktadır:

 1. Ekim 24th  Eserlerin paketten çıkarılıp asılması ve kütüphane odalarının söyleşi, film vb. Sempozyum için ayarlanması

 2. Ekim 25th  Müzik ve dans eşliğinde sergi açılışı: Kokteyl 16:00-22:00 PM

 3. Ekim 26th and 28th  Belgesel Film gösterimi ve dans gösterisi ile yazar ve şairlerimizin söyleşisi gün içinde kütüphanede yapılacaktır. Aynı saatlerde Sanat Galerisi ziyarete açık olacaktır.

 4. Ekim 29th  Film Türk Yazarımız Tülay Pırlant ın "Rüzgarlı Şehir" kitabının senaryosunu oluşturduğu "Broken Angel" film gösterimi ve söyleşisi, Türk Yazar ve Şairlerimizin imza günü ile beraber panel ve dans gösterisi gündüz programını oluşturacaktır.

 

29th Ekim 2019 VIP BALO PROGRAMI The Mesa College Art Gallery

Akşam Galerinin VIP Kokteyl ile Balo programı ile etkinlik sona erecektir.

Kokteyl: 16:00-22:00 ös                                                                                                                   

Klasik Müzik Konseri Sanatçı Demetra George

Dans ve Müzik performansıyla  sanatçımız Vedat Gürsoylu

Ekim 30th, 2019, Eserlerin paketlenmesi ve kapanış yapılacaktır.

 

P.S.

Katılımcı olan her sanatçıya KATILIM BELGESİ ve yarışmanın birincisine ödül olarak TABLET hediye edilecektir.

Katılımcı sanatçılarımızın başvuruları,

İş Bankası, Semra ÖZAR adina

IBAN  No:  TR 96 0006 4000 0023 5000 3373 14

Vadesiz Döviz Hesap No:  3500 0337314

ödemelerini yapmalari halinde sergiye katilmaya hak kazanacaktır.

Fotoğraf  Sergisi: 30x45 cm. Fotoblok Paspartu gerekirse uzun kenarı 65 cm. olmak zorundadır

Disiplinler arası Resim Sergisi: En uzun kenarı 80 cm. olmalıdır

Heykel Sergi: En büyük eser boyut ölçüleri 45x20x20 cm. ve en fazla  5 kg. ağırlıkta olmak zorundadır.

Ödüllü Fotoğraf Yarışması ve Sergi Katılım Koşullarımız:

 • Fotoğraf Yarışması ve Disiplinler arası Sanat Sergimizin katılımcı sayısı 30 ar kişi ile sınırlı olacaktır.(toplam 60 kişi)

 • Fotoğraflar 5mm.lik FOTOBLOK üzerine UV baskı teknolojisiyle basılmış olmalıdır.

 • Fotoğraflar arzuya göre  paspartu yaptırılmış ise eserin boyutu 30x45 cm  ve uzun kenarının 65 cm. geçmeyecek şekilde hazırlanması zorunludur. 

 • Yarışmanın konusu: “ TÜRKİYE ve Tarihi Güzelliklerimiz “ olaraktan belirlenmiştir.

 • Yarışmacılardan sergilenecek her fotoğraf için $50 başvuru katılım ücretii alınacaktır. (Suluboya eserler aynı kapsamda değerlendirilecektir.)

Jüri Koleksiyonu Fotoğraf Sergisi: The Mesa College Learning Research Center - LRC – San Diego, CA sergilenecektir. Yarışmanın birincisi Notebook-Tablet kazanacaktır.

Tüm katılımcı sanatçılarımız Sergiye Katılım Belgesi alacaktır.

 

Disiplinler arası Karma Sanat Sergisi Katılım Koşullarımız:

 • Disiplinler arası Karma Sanat Sergimizin katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlı olacaktır.

 • Sergileme Kaliforniya nın en büyük eğitim kuruluşlarından birisi olan San Diego Mesa College Art Gallery’sinde olacaktır.

 • Tuval üzerine olan eserlerinizin en uzun kenarının 80 cm. geçmemesi ve çerçevesiz olması şarttır.

 • Eserlerin arkasının sağlam bir şekilde asılacak şekilde hazırlanması tamamen sanatçının kendi sorumluluğundadır. Genel sergileme konseptine uygun hazır olmayan eserler sergide yer alamayacaktır.

 • Eserlerin arkasının sanatçı tarafından JeyanART formatında etiketlenmiş olması zorunludur. (örnek etiket organizasyon tarafından e-mail yolu ile hepinize ulaştırılacaktır.)

 • Eserlerin paketlenmek için İstanbul adresimize ulaşımasını sağlamak tamamen sanatçıya aittir.

 • Yurt dışı kargo bedeli bizim sorumluluğumuzdadır.

 • Sadece sergilenmek üzere yollanan eserlerin geri dönüş kargo bedeli tamamen sanatçıya aittir.

Profesyonel paketlemeye rağmen kargoda doğabilecek hasardan organizasyonumuz hiçbir şekilde sorumlu değildir!

Satış üzerinden komisyon bedeli alınmayacaktır. Sanatçı payını kendisi TL olarak belirleyecektir. Organizasyon DOLAR fiyat uygulamasından doğacak fiyat farkını sanatçı ile paylaşmayacaktır. 

 

Sanatçıya ait sorumluluk kısmına göstermiş olduğunuz dikkat ve özen için hepinize şimdiden çok teşekkür eder proje organizasyonunun hepimize iyi sonuçlar kazandırmasını dileriz.

 

Fotoğraf  Sergisi: 30x45 cm. Fotoblok Paspartu gerekirse uzun kenarı 65 cm. olmak zorundadır

Disiplinler arası Resim Sergisi: En uzun kenarı 80 cm. olmalıdır

Heykel ve Seramik Sergi: En büyük eser boyut ölçüleri 45x20x20 cm. ve en fazla  5 kg. ağırlıkta olmak zorundadır.

Eserlerinizin fiyatlandırılması iki aşamalı olarak hazırlanacaktır. Sanatçı tarafından belirlenmiş TL nominal değer üzerinden hareketle serginin küratörü, Jeyan Necla Bekar,  dolar endeksli olarak  satış fiyatınız yeniden belirlenecektir.

                         Daha fazla bilgi için aşağıdaki linkimizi KLIK 'lediğiniz için teşekkür ederiz.

                                                         https://www.jeyanart.com/post/turkish-arts-pavillion-1               

                                                  Katılım Şartnamesi

 1. “Turkish Arts Projects” e son katılm tarihi ve peşinat ödeme tarihi 15 Eylül, 2019.

 2. “Turkish Arts Projects” organizasyon sorumluluğu, Mesa College Art Gallery and LRC alanında (San Diego, CA) başlar ve Amerika dan kargo ile çıkışı sağlandığında biter. Kargoda doğabilecek hasar sorumluluğu sanatçıya aittir. Turkish Arts Pavilion diğer konularda imkanlar ölçüsünde ve bedeli karşılığında bazı ekstra servisleri verebilir fakat, bu şartnamede servis olarak söz verilen hizmetler haricindeir organizasyon asla sorumlu tutulamaz.

 3. “Turkish Arts Projects” sanatçıların ödemesini yaptığı kendi sergi alanları “haricinde”, gerekli gördüğü her alanda “sponsor” isimlerini, yayınlama, düzenleme ve uygulama yapma hakkına sahiptir.

 4. Sanatçı, belirtilen şekilde başvurusunu peşinat ödemesi ile birlikte yaptıktan sonra, sergi açmak için “rezervasyon” yapmış olur. Rezervasyonu yapılmış sanatçı bu şartnameyi okuyup, onayladığını imzalamış sayılır.

 5. Sanatçı “Turkish Arts Projects” alanındaki yerini seçemez sorumluluk müze küratörü Jeyan N. Bekar a aittir. “Turkish Arts Projects” Organizasyonu olarak organizasyonun tamamından düzenleme yapma yetkisini Jeyan N. Bekar ve sanat danışmanları; Tülay Pırlant ve Semra Özar ile birlikte tüm sorumluluğu elinde bulundurur.

 6. Sanatçı, fuar ziyaretçilerine dağıtılmak üzere kendi sanatını belirtir, gösterir, anlatır basılı dökümanları veya gerekli malzemeleri “Turkish Arts Projects” yetkililerine ulaştırmakla sorumludur.

 7. Sanatçı sergilemek istediği eserlerin yüksek çözünürlü fotoğraflarını, eserlerinin açıklamasını, kısa biografi ve fotoğraflarını, 15 Eylül’e kadar organızasyona ulaştırmak zorundadır. 15 Eylül’den sonra gönderilmesi durumunda, “Turkish Arts Projects” tanıtım programlarında yer alamaz, fakat “Turkish Arts Projects” websitemiz www.jeyanART.com   ve UASB nin sosyal medya sayfasında yer alır ve yayınlanır.

 8. Sergi alanına giriş; sanatçıların eserleri ve gerekli malzemeleriyle birlikte, 24 Ekim, 2019 günü saat 16:00 ile 19:00 arasında (3 saat), “Turkish Arts Projects”’salonuna girip hazırlıklarımız başlar. Sonraki gün sabah saat 08:00’den akşam saat 15:00’ye kadar hazırlıkların bitirilmesi gerekir. Sergi sabahı 12:00’ye kadar son kontroller yapılmak zorundadır. Açılış günü saat öğlenden sonra 16:00’de sergileme ziyaretçilere açılır.

 9. Eserlerin, sergi alanına yerleşmesi sanat danışmanlarımız ve küratörümüzün sorumlulığundadır. Serginin genel iletişim koordinatörü, Ümit Yaşar Işıkhan ve Selmina Melikoğlu’dur.

 10. Serginin sigorta bilgileri, Jeyanart Collective in belirlediği şartlarda ve sürede geçerlidir. .

 11. Eser etiketine yazılacaklar ve fiyatlandırma küratör Jeyan N. Bekar ın sorumluluğundadır.

 12. Sanatçı, sergiye katacağı eserlerinin, “Turkish Arts Projects” tarafından yapılacak, tanıtım, duyuru ve sosyal medyada kullanma onayını, bu şartname ile sadece sergi amaçlı, bedelsiz ve geçici olarak organizasyona devretmiş sayılır.

 13. Bütün sanatçılar için, standart ölçülerde hazırlanacak isim etiketleri, kendi sergi bölgelerinde, yerden yaklaşık 1.10 metre yüksekliğe (bütün sanatçılarınki aynı hizada olmak koşuluyla) “Turkish Arts Projects”  görevlilerince yapıştırılacaktır. “Turkish Arts Projects” organizasyonuna gerekli bütün ödemelerini yapmış sanatçı  “Turkish Arts Projects” organizasyonunu yetkili kılmış olur. Eserlerinin satış ve diğer hakları için “Turkish Arts Projects”  yetkili kıldığını, Jeyanart Collective in geçici devir sözleşmesi ile kabul etmiş olur. Bu sözleşme ile “Turkish Arts Projects” in sanatçının koyduğu TL değer üzerinden organizasyona eserini  satmayı kabul etmiş olur.

 14. Fuar alanında eserlerin satılması, bireysel çek veya kredi kartı ödemesi ile yapılır ve fuar alanındaki satışlar için bir tek “Turkish Arts Projects” görevlileri yetkilidir.

 15.  Her belirlenen yetkili temsilcisine görevli (exhibitor) kartı verilir. Kartların taşınması sergi süresince zorunludur.

 16. “Turkish Arts Projects” bölgesinde görev alacak kişileri “Turkish Arts Projects” organizasyonu tarafından belirlirtilen saat, kural ve şartlara uymakla yükümlüdür ve bu sözleşmeyle bu onayı vermiş olur.

 17. “Turkish Arts Projects” sergi mekanına kesinlikle yiyecek ve içecek sokmayacaktır.

 18. “Turkish Arts Projects” alanının temizlik ve düzeninden, organizasyon çalışanları sergi süresince sorumludur.

 19. En son sergileme gün kapanış akşam 22:00dir. Ertesi gün (30 Ekim, 2019) sabah 09:00’da organizasyon sorumlularının hepsi kesinlikle sergi alanında olmak zorundadır. Aksi takdirde doğabilecek her türlü maddi cezalar direkt olarak bölüşülecektir.            

Katılımcı sanatçılarımızın başvuruları,

İş Bankası, Semra ÖZAR adina

IBAN  No:  TR 96 0006 4000 0023 5000 3373 14

Vadesiz Döviz Hesap No:  3500 0337314

ödemelerini yapmalari halinde sergiye katılmaya hak kazanacaktır.

Fotoğraf  Sergisi  : 30x45 cm. Fotoblok Paspartu gerekirse uzun kenarı 65 cm. olmak zorundadır

Disiplinler arası Resim : En uzun kenarı 80 cm. olmalıdır

Heykel Seramik : En büyük eser boyut ölçüleri 45x20x20 cm. ve en fazla  5 kg. ağırlıkta olmak zorundadır.

 Sanatçı katılım               Kolleksiyon                          Üye

  Katılım payı                   Sanatçımız $                   Sanatçımız $

Karışık Teknik Resim: Boyut ölçüleri en uzun kenarı 80 cm

Tek Eser:                             175                                      150

Diptik:                                   250                                      250

Triptik:                                  300                                      300

Heykel & Seramik: Boyut ölçüleri 45x20x20 cm. ve en fazla  5 kg. ağırlıkta  

Tek Eser:                             150                                      125

Diptik:                                   200                                      200

Triptik:                                  250                                      250

   Fotoğraf ve               

Suluboya Resim: Boyut ölçüleri 30x45 cm. paspartu dahil uzun kenarı 65 cm.

Tek Eser:                               50                                       50

Diptik:                                   100                                     100

Triptik:                                  150                                     150

Turkish Art Projects 

Detaylı bilgi için tek KLIK mesafedesiniz!

https://www.jeyanart.com/copy-of-san-diego-art-18

Uluslar arası Aktivist Sanatçılar Birliği-UASB 

JeyanART Collective 

Konsensüs Sanat Projesi olarak hazırlanmıştır...KOPYALANAMAZ!

                     

                           Interdisciplinary and Photography Art Exhibitions at The SAN DIEGO MESA COLLEGE

     “Turkish Art Projects” celebrating The Independence Day of Turkish in California, 25-29th October

The Mesa College Learning Research Center-LRC Program: (October 25th  – 29th)

 • Photography Art Exhibition by Turkish Artists

 • Book Presentation and Signing by Turkish Authors and Poets

 • Documentary Movie and lectures about “Beauties of Turkey”

 • Film Screening “Broken Angel” Based on Turkish Author Tulay Pirlant’s Book “Rüzgarlı Şehir” and her lecture

 • Dance Performance by Turkish Choreographer Vedat Gürsoylu

The Mesa College Community College:

Interdisciplinary Art Exhibition by Turkish Artists: The Jury selected artworks of Turkish Artists in the Art Photography Competition will be included in the Interdisciplinary Art Exhibition (October 25th  – 29h)

Gallery is Open Monday thru Saturday accept Sunday

Library is open weekdays between 07:30 AM and 22:00 PM

                                                        08:30 AM and 16:00 PM Saturday, closed on Sunday

Art Events Calendar Time Table is below:

 1. October 24th  an installation of artworks at the Mesa College Art Gallery and setting up Library Rooms for symposium

 2. October 25th  opening Art Exhibition with soft reception at the Art Gallery / Reception: 16:00-22:00 PM

 3. October 26th and 28th  Documentary Movie and lectures about “Beauties of Turkey”,  Book Presentation and Signing by Turkish Authors and Poets with Music and Dance Performance by Turkish Choreographer Vedat Gürsoylu

All program is running at the Mesa College Learning Research Center-LRC during the day

Also, the Art Gallery is open for visitors during work hours

  4. October 29th  Film Screening “Broken Angel” Based on Turkish Author Tulay Pirlant’s Book “Rüzgarlı Şehir” and her lecture.

     Signing by Turkish Authors and Poets with Music and Dance Performance        

     All program is running at The Mesa College Learning Research Center, during the day

     VIP Opening and reception, for Interdisciplinary and Photography Art Exhibition by Turkish Artists

              at The Mesa College Art Gallery

                  Reception: 16:00-22:00 PM                                                                                                         

    Classical Music Concert by Artist Demetra George

    Music and Dance Performance by Turkish Choreographer Vedat Gürsoylu

    5. October 30th, 2019   closing exhibition and uninstallation of artworks.

P.S. The Jury selected artworks of Turkish Artists in the Photography Competition will be included the art exhibition. All art participants will receive a certificate. Thank you for your payments which is our account  information is below.

İş Bankası, Semra ÖZAR  

IBAN  No:  TR 96 0006 4000 0023 5000 3373 14

Account No:  3500 0337314

Photo Exhibition: 30x45 cm. Photoblock  long edge must be 65 cm

Paintings: The longest edge must be 80 cm.

Sculpture Exhibition: Largest work dimensions 45x20x20 cm. no more than 5 kg. weight.

 Artıst Share: $               No members                  Web Members                          

Painting: $                         175                                      150

Diptik:                                   250                                      250

Triptik:                                  300                                      300

Statue / Ceramıcs:$         150                                      125

Diptik:                                   200                                      200

Triptik:                                  250                                      250

Photography &

Watercolor:$                       50                                       50

Diptik:                                   100                                     100

Triptik:                                  150                                     150

bottom of page